»Semaforska koalicija si je tega zelo želela, ker je po našem mnenju nujno, da državljani čim prej dobijo potrebno jasnost glede zakona, ampak odločitev sodišča v Karlsruhe obravnavamo z veliko mero spoštovanja.«
»Stara koalicija se je odločila, da bo Nemčija leta 2045 postala podnebno nevtralna. Tako se je odločila vlada Angele Merkel. To je čez 22 let. Nov ogrevalni sistem običajno deluje 30, 35, morda 40 let. Zdaj je treba le malo računati, da bi rekli, da ogrevalni sistem na plin ali olje, ki ga kupim v letih 22/23, ne ustreza tem podnebnim ciljem. To je protislovje, ki ga je treba rešiti.«
»Zavzemamo se za podnebno nevtralnost Slovenije do leta 2040.«
»Cilji in ukrepi v NEPN-ju morajo biti jasno določeni in merljivi, treba jih je začeti nemudoma izvajati in jasno določiti deležnike ter organe, ki so za posamezen ukrep zadolženi.«
»Slovenija 'zavestno ne sledi pravno zavezujočim ciljem pariškega sporazuma, h katerim se je zavezala'.«
»Nujno je, da NEPN ustrezno prepozna ta potencial.«
»Posodobljen načrt naj vključuje ukrepe za prehod na učinkovito rabo energije in pridobivanje energije iz obnovljivih virov za gospodinjstva z nizkimi dohodki.«
»Vodik spreminja igro za Evropo. Ohraniti želimo svoj položaj pionirjev, ko gradimo svetovni trg za vodik.«
»Idealno bi bilo uporabljati vodik, kjer drugi načini elektrifikacije odpovedo.«
»Samo s skupnim delovanjem bomo lahko dosegli potreben energetski prehod in reformo industrije.«
»Kako bomo prišli do tja? S povečevanjem proizvodnje.«
»Vodik je bistvenega pomena za doseganje podnebnih in energetskih ciljev.«
»Zeleni vodik mora do leta 2030 postati pomemben v naših gospodarstvih.«
»Nemčija dela drzne korake za začetek tranzicije.«
»Oblikovalci politike moramo pogledati, kje smo glede politike o vodiku, in se nato dogovoriti, kaj moramo storiti, da pridemo, kamor moramo.«
»Vlada pripravlja revizijo načrta, v katerem nameravajo povečati vlogo vodika.«
»Lahko smo zares ponosni, gre za sodelovanje 34 organizacij, dveh vlad in ene regionalne vlade. Še naprej bomo podpirali projekt.«
»Naša glavna prednostna naloga pri svežnju Pripravljeni na 55 je hitra uresničitev podnebnega cilja za leto 2030, v skladu s katerim bi izpuste toplogrednih plinov zmanjšali za 55 odstotkov glede na leto 1990. (...) To bi EU-ju omogočilo podnebno nevtralnost do leta 2050.«
»Zato z vse večjo zaskrbljenostjo gledamo na različne pozive k razvodenitvi ambicioznosti paketa – in smeri pogajanj v tej luči – tako v Svetu EU-ja kot v Evropskem parlamentu.«
»Odločitve, ki jih sprejemamo zdaj, bodo imele obsežne posledice za vse nas in bodo določile, ali smo EU, države članice in vsi sektorji na pravi poti, da bi dosegli podnebne cilje, ali ne.«
»Nekaj vodilnih podjetij dela majhne korake napredka, vendar se je v splošnem modna industrija zelo slabo odrezala.«
»Obstajajo znaki napredka, vendar je v glavnem postopen – ne vidimo velikih preskokov, ki jih resnično moramo videti v naslednjih osmih letih, da bi iz današnjega stanja prešli v industrijo, ki deluje na ravni, da ne bi uničil ambicije pariškega podnebnega sporazuma.«
»Oblikovanje vizije ni dovolj, mi jo bomo tudi uresničili.«
»Države kot ključni izziv poudarjajo uravnoteženost okoljske ambicije, stroškovno učinkovitost in pravičnost zelenega prehoda.«
»Nekaj izvzeti pomeni po drugi strani nekje drugje dodati.«
»Skupaj smo naredili maksimalno, kar se je dalo.«
»Nobenega dvoma ni, da moramo sprejeti politične ukrepe.«
»Hitreje, kot se premaknemo proti obnovljivim virom energije, hitreje bomo zaščitili državljane pred visokimi cenami.«
»Potrebujemo izjemne, inovativne ukrepe. Predlagali smo skupen nakup plina.«
»To je nekaj, kar morajo rešiti posamezne članice. Moramo pogledati, kaj lahko Evropa stori skupaj.«