»To je njihova pravica. Mi smo skrbno pretehtali ustavno varovane vrednote, vendar ne le določilo, da je gospodarska pobuda v Sloveniji po ustavi svobodna, pač pa smo to določilo križali tudi z drugimi, denimo tem, da ima lastnina svojo gospodarsko, pa tudi socialno in ekološko funkcijo in da je prepovedano uporabljati lastnino ali uresničevati gospodarsko pobudo v nasprotju z javno koristjo in torej z razvojem nelojalne konkurence.«
»Vsi podatki kažejo na nujnost regulacije kratkotrajnih najemov v Sloveniji, zato da čim večji delež stanovanj vrnemo njihovemu osnovnemu namenu - trajnim oblikam bivanja.«
»Tisti, ki poskušajo omejiti sobodajalstvo oziroma kratkoročni najem, ne vedo, kaj to je. Ne gre za najem, ampak ponujanje storitev. To je tudi s sodbo ugotovilo sodišče Evropske unije. Po naših podatkih je v Ljubljani od dva do tri odstotke nastanitev oziroma stanovanj ponujenih v kratkoročni najem. In to nikakor ne bo moglo rešiti stanovanjske problematike.«
»Med nami je res nekaj podjetnikov, ki se s tem ukvarjajo profesionalno. Prevzeli so izpolnjevanje pogojev in zapletene birokratske opravke za tiste, ki tega sami ne zmorejo, in so se povezali s temi podjetniki.«
»To ni zelo presenetljivo. Pred očmi je namreč treba imeti vso Slovenijo. V Ljubljani je povpraševanje po dolgoročnem najemu veliko, drugje po državi pa ne.«
»Predpisi bi morali biti jasni. Ker gre za omejevanje zasebne lastnine, bi morali veljati na državni ravni. Če bodo občine tu dobile pristojnost podaljšanja, je treba določiti jasna merila. Mi bi predlagali preprosto rešitev, da se po prostorskih načrtih, ki že obstajajo, določi območja, na katerih so stanovanjska naselja in kratkoročno oddajanje ni dovoljeno; v središčih mest, kjer so dovoljene vse dejavnosti, pa omejitev za kratkoročno sobodajalstvo ne bi bilo.«