»Ljudi v gorah je vedno več, trend reševalnih akcij na žalost narašča, narašča tudi odstotek reševalnih akcij za tujce.«
»Želimo si, da bi reševanje za Slovence, ki se sicer krije iz osnovnega zdravstvenega zavarovanja, ostalo tako, kot je, se pravi brezplačno.«
»Treba je najti vir in pa način. In kot tretje – malomarnost je tista, ki bi jo po našem mnenju morali sankcionirati.«
»Smrt Andica pušča ogromno praznino.«
»Moramo zagotoviti, da bo Mango še naprej projekt, glede katerega je bil Isak ambiciozen in ponosen nanj.«
»Če je vroče človeku, je živali še bolj. Izogibajte se temu in obvarujte živali, ki so odvisne od vas in vaših odločitev.«
»Da se nekdo izgubi, je onemogel, izčrpan ali pa ga je strah, pomeni, da se ni pripravil na turo, je ni načrtoval in je nikakor ni prilagodil svojim psihofizičnih sposobnostim.«
»Pozivajo k previdnosti in premišljenim odločitvam ter odsvetujejo pot v gore, če obstaja verjetnost neviht.«
»Kamen je med reševanjem zadel gorskega reševalca.«
»Francoska pohodnica na kraju odklonila helikoptersko pomoč.«
»Gre za dejavnik, na katerega velikokrat opozarjamo, a ga pohodniki pogosto ne jemljejo dovolj resno.«
»Helikopter ju je lahko rešil šele okoli 19. ure, ko so se razmere umirile.«
»Pozivamo k previdnosti in premišljenim odločitvam ter odsvetujemo pot v gore, če obstaja verjetnost neviht.«
»Gore naj ne bodo poligon za preizkušanje psihofizičnih zmogljivosti. To je unikaten prostor, ki ima svoje zakonitosti in vrednote. Ljudje smo tisti, ki se jim moramo podrediti, jih ceniti in se varovati. Pomembno je, da se zavedamo svojih zmožnosti in omejitev ter se temu ustrezno prilagodimo. Slovenske gore so krušljive, zahtevne in ponekod nepredvidljive.«
»Mogoče so nenadne spremembe vremena, dodatna obremenitev v tem trenutku pa je tudi huda vročina.«
»Slovenske gore so krušljive, zahtevne in ponekod nepredvidljive.«
»Svetujemo, da se v gore odpravimo vsaj v dvoje, dobro opremljeni in psihofizično pripravljeni.«
»Gore naj ne bodo poligon za preizkušanje psihofizičnih zmogljivosti.«
»To je unikaten prostor, ki ima svoje zakonitosti in vrednote.«
»Pomembno je, da se zavedamo svojih zmožnosti in omejitev ter se temu ustrezno prilagodimo.«
»Kritičen je lahko vsak korak, vsak prijem, vsak gib, vsako dejanje. Želimo si le, da bi varno prispeli domov. Zato pazite nase in na tiste, ki so v gorah skupaj z vami.«
»Ogromno dela je še vedno tudi na območjih poplav in neurij. Določena območja, ki so med drugim tudi izhodiščne točke pohodnikov v naše gore, so zaprta. Med drugim gre za dolino Radovna, Krmo, Kot, Drago itd. Prepovedi so označene s prometno signalizacijo. Zato pozivamo k upoštevanju prometnih pravil in napovedujemo strožji nadzor.«
»Pomemben je vsak korak, vsak gib, vsaka odločitev. Bodite odgovorni in pazite nase.«
»Ob hudem poletnem reševalnem tempu ponavljamo opozorilo in poziv k previdnosti, opremljenosti, informiranosti, ustreznim pripravam in predvsem odgovornosti, ker pohodniki v nevarnost ne spravljajo samo sebe, ampak tudi tiste, ki se vsakič močno trudijo, da bi jim pomagali.«
»Pravilno načrtujte ture, informirajte se o poti, bodite ustrezno opremljeni, preverite vremensko napoved in upoštevajte možnost neviht, ki so v gorah izredno nevarne.«
»Glede na izkušnje iz preteklih let so pogosto vzroki nesreč v gorah poleg neustrezne telesne in psihične pripravljenosti tudi pomanjkljiva in neustrezna oprema, neusposobljenost in pomanjkanje znanja o gibanju in pravilni uporabi opreme, nepoznavanje poti ter podcenjevanje trenutnih vremenskih razmer v gorah.«
»Svetujemo, da se usedete na vrv ali hrbtno podlogo nahrbtnika, noge spravite v nahrbtnik in oblečete v zaščitna oblačila. Biti moramo čim nižji. Pazite tudi, če imate na glavi čelado in ima ta kovinske zakovice. V tem primeru je bolje, da jo snamemo z glave.«
»Z telesom se ne dotikamo sten, po katerih se lahko 'sprehodijo' blodeči se tokovi strele. Če smo v kotanji, jami, je najvarnejše mesto sredina jame oz. kotanje. Če smo na robu police, je dobro, da se pripnemo z vrvjo, ki naj od nas teče po tleh.«
»Najvarneje pred udarom strele je na melišču, kjer čepimo ali sedimo na nahrbtniku. Če vseeno nadaljujemo sestopanje, naj bo razdalja med nami vsaj 20 metrov.«
»Že na isti gori se lahko na krajši razdalji izmenjata led, mehek in trd sneg, zato se neizkušeni težko prilagajajo razmeram.«