»Po drugih interpretacijah naj bi šlo, kot piše Dnevnik, za taktiko Slovenije do Hrvaške oziroma za napoved morebitnega znižanja ravni diplomatskih odnosov zaradi hrvaškega nepriznavanja arbitražne razsodbe.«
»Če bi se to zgodilo na kakšni trgovski arbitraži v Parizu ali morda celo pred hrvaško gospodarsko zbornico, zagotavljam, da bi tako sodniki kot agenti absolutno izgubili svoj status sodnika ali odvetnika. Do smrti ne bi mogli več priti do nobene arbitraže.«
»Smo, kjer smo. Želimo sporočiti Sloveniji, da lahko v pogovorih uredimo odprta vprašanja, predvsem mejo.«
»Zanikal je, da bi hrvaške obveščevalne službe v BiH-u kar koli podtikale.«
»Hrvaška vlada ni pretendentka, da bi vplivala na medije na Hrvaškem, kaj šele v drugih državah.«
»V tem hipu še ne.«
»Mislim, da se je treba o nekaterih stvareh še prej dogovoriti, in če bo to bilateralno srečanje, bomo pričakovali kakšen rezultat. To pa je spoštovanje vladavine prava in implementacija arbitražne razsodbe.«
»Luka Koper je najbližji dostop do morja za države te regije, hkrati pa tudi Kitajski zagotavlja najlažji pristop do teh držav.«
»Udeleženci vrha niso samo razpravljali, temveč so se tudi medsebojno posvetovali in sodelovali, da bi dosegli rezultate, ki so zadovoljili vse.«
»Hrvaški most na Pelješac je 'svetel zgled', ki lahko vse spodbudi k nadaljevanju sodelovanja.«
»Financiranje mostu iz skladov EU-ja in gradnja, ki je zaupana kitajski družbi, dokazujeta odprto in transparentno partnerstvo.«
»Povedal sem, kaj nas moti.«
»Ne pomeni pa to, kot so nekateri želeli prikazati, da mi ustvarjamo neke razmere in se nekaj gremo.«
»Saj tudi meni ni nič priznal.«
»Kmalu bodo evropske volitve in vsak mora imeti kakšno majhno temo in pokazati, kako ščiti nacionalne interese.«
»Znano je, da arbitraža ni bila v interesu Hrvaške, saj bi, če bi obveljala praksa arbitražnega reševanja mejnih sporov, Hrvaška izgubila tudi vse druge spore. Zato prisluškovanje ne bi smelo biti presenečenje za nikogar.«
»Če je šlo za malomarno delo, pričakujemo, da bodo odgovarjali in bodo odpuščeni. Če je pa kdor koli deloval v interesu SOE, potem je to zadnje opozorilo za Slovenijo, da mora okrepiti protiobveščevalno dejavnost.«
»Saj ni nobenega izrednega stanja. Odgovorili smo na pritiske, ki so se zgodili, sklicali smo Svet za nacionalno varnost, ker je bila vrsta predlogov za to, in to se mi zdi pravilno.«
»Ne moremo biti samo ponižni in nastavljati drugega lica, moramo povedati, da nekaj ni prav. To smo tudi storili. To ne pomeni, da ustvarjamo izredno stanje. Ni izrednega stanja.«
»Imamo dokaze o poskusu vplivanja na POP TV.«
»Na podlagi slišanega ‒ več pa o tem ne smem povedati ‒ lahko zatrdim, da na Hrvaškem ni politika tista, ki vodi politike, ampak nekdo drug v ozadju.«
»Že pred tem so iz urada hrvaške predsednice Kolinde Grabar-Kitarović sporočili, da je neuspeh arbitraže o slovensko-hrvaški meji pravosodni škandal, in ne obveščevalno vprašanje.«
»Društvo novinarjev Slovenije je zgroženo nad že drugim poskusom posega tuje vlade v uredniške odločitve slovenskega medija.«
»SNAV je izrazil pričakovanje, da se Hrvaška v prihodnje vzdrži dejanj, ki so v nasprotju z vrednotami Evropske unije, vladavine prava ter varstva človekovih pravic in temeljnih svoboščin.«
»Zdi se mi, da gre informacija bolj v dnevnopolitične namene, kot pa da bi bila nacionalnovarnostna informacija.«
»Ni mogoče, da bi SOA prisluškovala drugi državi.«
»Napovedal je, da Slovenija ne bo popustila pri obrambi svobode govora.«
»Prej ali slej bo Hrvaška to sodbo upoštevala in meja bo tekla tam, kjer jo je določilo arbitražno sodišče.«
»Če je to način delovanja znotraj EU-ja in če je to odnos med državami, ki naj bi bile prijateljske.«
»Mislim, da bi bilo koristno, da se to zgodi čim prej. Slovenija ima neko mero potrpljenja, vendar pa to ni neskončno in bi lahko začelo obremenjevati odnose med državama na drugih ravneh, kar ni koristno za splošni razvoj dveh sosedskih in prijateljskih držav.«