»Namesto da bi se novinar ukvarjal s svojim delom, preiskoval nove zgodbe, mora čas preživljati na sodišču.«
»V veliki večini je značilno, da so vložene po kazenskem zakoniku, torej več kot polovica, da so uperjene spet v več kot polovici primerov samo proti novinarjem, šele na drugem mestu so odgovorni uredniki, sledijo medijske družbe. Večina postopkov še poteka.«
»Varovanje demokracije in vladavine prava je mogoče samo, ko psi čuvaji lahko svoje delo opravljajo svobodno in ko javni interes prevlada nad zasebnim.«
»Novinarji so namreč v našem prostoru največkrat tarče teh tožb, po drugi strani pa gre za pravno zadevo, v kateri bo potrebno spreminjanje zakonodaje.«
»Ta rok se iz različnih razlogov ne upošteva vedno, zato ne pričakujem, da bo do implementacije prišlo v bližnji prihodnosti.«
»Če imaš sredstva, je to zelo lahko zlorabiti. Najameš odvetnika in potem se ta postopek vleče in vleče, oseba na drugi strani pa nima dohodkov, da bi se lahko uspešno branila.«
»V tem primeru gre po mnenju Pravne mreže za varstvo demokracije in več drugih pravnikov za očiten primer t. i. SLAPP tožb.«
»V nebo vpijoč primer v Sloveniji je 39 tožb zoper novinarje portala necenzurirano, ki jih je vložil davčni svetovalec in SDS-ov operativec Rok Snežič.«
»Prav tako pa da s temi dejanji skušajo prisiliti novinarje, da o določenih tematikah ne poročajo.«
»Kadar država članica toži drugi državo članico, potem je tožba praviloma vedno neuspešna, ko pa toži Komisija, je tožba zelo pogosto uspešna.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju