»Zato prodajalce opozarjamo, naj ob prodaji ne posredujejo svojih podatkov o bančnih karticah. Kupcu naj sporočijo le številko bančnega računa, kamor se nakaže kupnina.«
»Ne kupujte knjig pri spletnih prodajalcih!«
»Vedno najprej poiščite in preverite podatke o prodajalcu. Preverite sedež podjetja, telefonsko številko, elektronsko pošto in račun, s katerim poslujejo. Na različnih socialnih omrežjih in spletnih forumih lahko preverite, kakšne izkušnje imajo z dotičnim podjetjem drugi potrošniki.«
»Sodobni spletni prevaranti bodo storili vse, da se dokopljejo do vašega denarja in/ali vaših bančnih podatkov, pri tem pa so se pripravljeni vživeti v najrazličnejše vloge.«
»Policisti ljudi znova pozivajo, naj neznanim osebam ne posredujejo nobenih osebnih ali bančnih podatkov.«
»Če vam potencialni kupec pošlje elektronsko sporočilo ali SMS-sporočilo, ki vsebuje povezavo na spletno stran, ki od vas zahteva vnos osebnih podatkov oz. varnostnih elementov (uporabniško ime, geslo, številka kreditne kartice, CVC koda), nikoli ne uporabite te povezave.«
»Ponudniki skušajo potrošnike zvabiti v hiter nakup bodisi z visokimi popusti ali izredno nizkimi cenami za izdelke, ki so zelo popularni. Spletne strani so prevedene v slovenski jezik, kar pa še ne pomeni, da gre za slovenskega prodajalca.«
»Imamo zaposlene: poslovodjo, blagajnika, prodajalca in skladiščnika. Eden izmed namigov je, da naj bi ti ljudje krožili.«
»Zelo pomembno je, da prodajalcu sporočijo pravilne podatke, ki jih morajo pred zaključkom nakupa pregledati in potrditi s podpisom. S podpisom uporabnik jamči, da so vneseni podatki pravilni, in prevzame vso odgovornost za morebitne posledice nepravilnosti podatkov.«
»Bodite previdni, če ponudnik od vas zahteva kopijo osebnega dokumenta ali podatke kreditne kartice. Sken vaše osebne izkaznice lahko uporabijo v drugih spletnih goljufijah, številke kreditne kartice pa nikakor ne delite z drugimi kot dokaz 'rezervacije'.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju