»Z določitvijo jasnih, dolgoročnih ciljev do leta 2050 zagotavljamo regulativno predvidljivost, potrebno za sprostitev naložb v razogljičenje. Pričakujemo, da bodo obnovljiva nizkoogljična goriva do leta 2050 dosegla skoraj 90 odstotkov energetske mešanice v pomorstvu.«
»Naša država se bo v razpravi o določitvi ciljev do leta 2050 zavzemala za to, da si za cilj določimo nevtralno družbo do leta 2050.«
»Cilj podnebne nevtralnosti do leta 2050 je 'predaja' Unije.«
»Sledili bomo ciljem evropskega zelenega dogovora, to je podnebna nevtralnost do leta 2050 in zmanjšanje izpustov toplogrednih plinov za 55 odstotkov do leta 2030.«
»Če se bo proizvodnja premoga povečevala do leta 2030 ter proizvodnja plina in nafte do leta 2050, nimamo nobene možnosti, da bi dosegli ta cilj.«
»Neto ničla do 2050 je cilj. A tja bomo prišli le, če podvojimo dobavo elektrike z nizkimi izpusti v prihodnjih osmih letih.«
»Prvi scenarij do 2050 vključuje izgradnjo JEK-a 2, drugi temelji na pospešeni izrabi obnovljivih virov energije (OVE).«
»Ob zavedanju nujnosti opuščanja fosilnih goriv in prehoda na obnovljive in nizkoogljične vire energije za ustavitev podnebnih sprememb bomo hkrati nadaljevali z vlaganji v razvoj pametnih rešitev za učinkovito izrabo predvsem sončne energije.«
»Ne moremo reči, da smo v prvih petih letih ukrepali tako, kot bi bilo potrebno, da bi dosegli cilje do leta 2050. Ne na svetovni ravni, pa tudi v Sloveniji ne.«
»Evropa bo do leta 2030 izpuste zmanjšala za najmanj 55 odstotkov. Pot do podnebne nevtralnosti v letu 2050 je tako jasna.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju