»Z vidika družboslovne inteligence ugotavljamo, da situacija ni dobra, da se v Sloveniji razvija stabilen model konflikta med delavcem in delodajalcem.«
»Tako ni nobenega tveganja za delodajalca. Če ga zavrnejo, lahko delodajalec delavcu preprosto reče, da mu Slovenija ne dovoli v državo.«
»Zanimivo je bilo, da niso vedeli, da v Sloveniji delodajalec, če poda vlogo na upravni enoti, plača 4,50 evra, v Banjaluki pa delavce to stane 120 evrov.«
»Imamo državo Slovenijo, ki na veliko govori, da hoče delavce. Imamo delodajalce, ki se z avtobusi vozijo po vasicah v Bosni in Srbiji in rekrutirajo ljudi. Ko pridejo čez slovensko mejo, so kar naenkrat zajedavci socialnega sistema.«
»Tega, da delodajalec odreja, da delavci ne zapuščajo države v času njihovega dopusta, ni mogoče tolerirati, saj čezmerno posega v zasebnost delavca in način izrabe dopusta, ki delavcu najbolj ustreza.«
»Moram reči, da v enem letu nimamo niti ene. Kar pomeni, da delavci niso ozaveščeni ali pa se bojijo delodajalcev.«
»Delavci se po eni strani pogosto soočajo s popolnim komunikacijskim mrkom s strani delodajalca, po drugi strani pa so pahnjeni v situacijo, za katero pravzaprav ne vedo, kakšna je.«
»Kaj bo z delavci v novem podjetju? Tudi mi smo zaposlene opozorili, da bo treba čim prej izoblikovati tudi sindikat, svet delavcev, da bodo tudi tam imeli sogovornike z delodajalcem.«
»V Avstriji dobijo delodajalci ob oddaji vloge denar na račun že v petih do osmih dnevih.«
»V Sloveniji je vrsta podjetij, ki imajo šesturni delovnik, kjer delodajalci delavcem plačujejo vse obremenitve, kot da bi delali za polni delovnik. ... Torej država, ne glede na to, da delodajalec plačuje vse obremenitve kot za polni delovnik, temu delavcu ni pripravljena priznati tudi polne delovne dobe.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju