»Najnižja osnovna plača prvega tarifnega razreda bi se po našem predlogu postavila na raven minimalne plače, v določenem razmerju pa bi nato sledile najnižje osnovne plače v višjih tarifnih razredih.«
»Z rastjo minimalne plače postaja področje neurejeno, ker delodajalci ne želijo pristopiti k pogovorom o spremembah tarifnih razredov.«
»Plače pomočnic vzgojiteljic zaostajajo za 20 odstotkov za povprečno plačo v petem tarifnem razredu.«
»Dodatki se obračunavajo na osnovno plačo, ki je lahko nižja od minimalne plače, izplačujejo pa se na minimalno plačo, ki je 940 evrov.«
»Zelo verjetno pa bo med zahtevami tudi to, da se vrednost najnižjih plačnih razredov dvigne na raven minimalne plače, da torej nihče ne bi bil uvrščen v plačni razred, ki je pod minimalno plačo.«
»Minimalnih plač v Sloveniji ni zelo veliko, je pa veliko osnovnih plač, ki so pod minimalno plačo.«
»Pravzaprav že takoj zatem, ko bi bil dogovor podpisan, imeli določena delovna mesta z osnovno plačo, nižjo od minimalne plače.«
»Naš predlog je dvig minimalne plače v višini 7,5 odstotka. Tak dvig bi pokril razliko v rasti osnovnih življenjskih potrebščin.«
»Minimalna plača presega osnovno plačo, torej 26. plačilni razred, medtem ko je leta 2016 posegla v 16. plačni razred. Od leta 2016 smo izgubili 10 oz. 11 plačilnih razredov, kar je nesprejemljivo.«
»Problem je višina najnižjih osnovnih plač.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju