»Verjamemo, da je v trenutnih razmerah bolje tvegati z nižjo proizvodnjo, namesto da bi se ravnali po prodajni politiki omejitve cen.«
»Če se bo proizvodnja premoga povečevala do leta 2030 ter proizvodnja plina in nafte do leta 2050, nimamo nobene možnosti, da bi dosegli ta cilj.«
»Ravno takrat, ko smo začeli v prihodnost gledati malo bolj optimistično, je Opec – zavezništvo 23 izvoznic surove nafte pod vodstvom Savdske Arabije in Rusije – napovedal, da bodo znižali svoje cilje proizvodnje od novembra za dva milijona sodčkov na dan. Tako da smo v tem mesecu videli umik proizvodnje, umik surove nafte s trga.«
»Višanje proizvodnje in boj za tržni delež bi lahko ceno nafte zbila na 40 dolarjev za 159-litrski sod.«
»Plastenka je na začetku nafta, oba osnovna gradnika materiala, ki ga uporabljamo za proizvodnjo plastenk, dobimo iz naftnih derivatov.«
»Proizvodnja jekla deluje s polno kapaciteto, primanjkuje cementa, problemi so z nafto, itd. Potem seveda rastejo tudi naše cene.«
»Naftno industrijo pozivam k večji predelavi nafte v bencin in s tem prispeva k znižanju cene. Vem, da moji republikanski prijatelji trdijo, da ne produciramo dovolj nafte in da jaz omejujem proizvodnjo. Odkrito povedano, to je neumnost. Tukaj je resnica: Samo ta mesec je Amerika črpala 12 milijonov sodčkov dnevno, kar je več od povprečja pod mojim predhodnikom in na poti k rekordni proizvodnji prihodnje leto.«
»Zadržali bomo nafto. Zapomnite si, to sem vedno govoril. Zadržati nafto, želimo zadržati nafto. 45 milijonov dolarjev na mesec, želimo zadržati nafto. Zavarovali smo nafto.«
»Nafte ne bo zmanjkalo, nafte ni premalo. Evropejci bomo morali plačati nekoliko več za predvsem arabsko in deloma severnomorsko nafto.«
»Predlagamo prepoved uvoza ruske nafte. To bo popolna prepoved vse nafte.«
»Bo šlo vse gor, ne samo prevozi. Nafta, derivati so generator dviga cen celotnega sistema proizvodnje, surovin in končno tudi potrošniške košarice. To vsekakor ne bo v redu.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju