»Število zdravnikov je v dvajsetih letih za polovico večje. Na ortopediji imajo približno 1200 operacij na leto, leta 2005 je bilo šest ortopedov, zdaj jih je devet, naredijo pa isto. Logično je, da delajo manj.«
»Število aktivnih zdravnikov ni upadlo. Težava je, ker (število aktivnih zdravnikov) ne raste s številom zavarovancev in potrebami.«
»Zato ni znano, zakaj naj bi bili zdravniki ob skoraj 32-odstotnem porastu števila vseh zdravnikov, zaposlenih v mreži javne zdravstvene službe v 12-letnem obdobju ter ob naraščanju letnega števila specializantov v tem obdobju in nespremenjenem številu prebivalcev v Republiki Sloveniji v tem obdobju preobremenjeni.«
»V takih nevzdržnih pogojih ni moč vzpostaviti ustrezne ureditve opredeljevanja zavarovanih oseb, saj število zavarovanih oseb bistveno presega število prostih družinskih zdravnikov.«
»Število zdravnikov ne upada – težava je, ker ne raste s potrebami.«
»Predvideno število specializantov v letošnjem letu je 49.«
»Že pred leti smo napovedovali, da bo do leta 2025 50.000 manj zdravnikov v bolnišnicah in 30.000 manj družinskih zdravnikov.«
»Predlagani ukrep zakonske prisile vključevanja zdravnikov v ambulante NMP-ja do vključno 60. leta starosti bi zgolj nesorazmerno obremenil tiste najizkušenejše zdravnike.«
»Vsi vemo, da družinskih zdravnikov ni, da jih primanjkuje v Sloveniji in da čez noč zagotovo ne bomo mogli povečati njihovega števila.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju